Upoznajmo se - Moj COOL laboratorij
Autor: Dominik Tomislav VLADIĆ, 25. 10. 2016.

Učenici OŠ Budrovci su odlučili svoju školu predstaviti na više načina i u suradnji s nekoliko učiteljica i učitelja. Učiteljica Marija Rajci je s njima pripremila tekst koji su koristili kao podlogu za izradu drugih sadržaja. Ovo je tekst koji je pripremljen za prvu fazu:

OŠ Budrovci nalazi se u istočnom dijelu Hrvatske. Od grada Đakova udaljeni smo oko 5 km, što nas smješta u srce Slavonije. Škola u Budrovcima trenutno broji 125 učenika, uključujući PŠ u Đurđancima. Škola je izgrađena 1847. godine. Obnovljena je 2003. godine. Opremljena je kao suvremena škola. Svaki razred ima svoju učionicu koja je opremljena svime što suvremenoj nastavi može trebati. Još uvijek se radi na tome da se što više poboljša nastava. Škola ima i dva unutarnja dvorišta koja nam služe kao školski vrt i mjesto za druženje i razgovore. Vjerujem da ćete se složiti da je danas najuzbudljivije vrijeme za pohađanje nastave. Uz redovnu nastavu možemo odabrati i dodatnu nastavu iz informatike i stranih jezika. Tu su još i likovna i dramska skupina, pjevački zbor i ritmika. Mali vrtlari i ekološka grupa. Ne zaboravimo mlade tehničare.  Više o školi...

A tu je bila i učiteljica Ivana Vidović s uputama koje su učenicima pomogle s prikupljanjem informacija za drugi dio. U drugom dijelu smo se kroz engleski jezik i informatiku pripremali za rad s fotografijama. Tu se radilo o povezivanju nastavnih predmeta, a u sklopu kojih je nastala ideja za proširavanjem znanja iz područja obrade fotografije. Učitelj Igor Barišić i Dominik Tomislav Vladić su pripremili učenike za obradu fotografije, nakon čega su učenici izradili edukativnu igru "Upoznajmo se". Pravila ige i potrebne datoteke možete preuzeti sa stranice projekta. Za sadržaje koji su bili potrebni prilikom izrade igre, pomogla nam je i učiteljica Katarina Kuric koja je pripremila nekoliko radova učenika. Teme crteža su bili motivi iz mjesta u kojemu žive i zajednice. Za radionicu na informatici i izradu igre "Upoznajmo se", bili su dobra podloga i dobar sadržaj.

I na kraju, tu imamo i nekoliko zanimljivih viđenja škole od strane naših učenika. Kako oni vide svoju školu i što misle o tome kako su uspjeli u dosadašnjim aktivnostima, pogledajte kroz nekoliko nihovih radova u obliku stripa ili online kviza. Sve je dosutpno na sljedećoj poveznici: OŠ Budrovci

Stranica projekta na e-twinning platformi: https://twinspace.etwinning.net/23599/pages/page/157839

Izvor: http://laboratorij.e-ucenje.org/edukativna_igra.html