Svečana priredba prigodom blagdana Sv. Nikole
Autor: Igor Barišić, 4. 12. 2015.

U petak 4. prosinca, uoči seoskog blagdana, održana je svečana priredba kojom su učenici i djelatnici naše škole obilježili dolazak Svetog Nikole.

Program je započeo recitacijama, scenskim igrama, pjesmama i plesovima koje su nam pripremili učenici OŠ Budrovci, PŠ Đurđanci te polaznici predškole. Nastupali su učenici matične škole Budrovci, područne škole Đurđanci i polaznici predškole. Učenici prvog razreda izveli su recitaciju „Sveti Nikola i krampus“ i dvije pjesme o Svetom Nikoli, ritmička skupina se predstavila plesnim točkama, učenici prvog i trećeg razreda iz Đurđanaca predstavili su se igrokazom „U noći svetog Nikole“ a učenici drugog i četvrtog razreda izveli su igrokaz „Dječja radost ili muke Svetog Nikole“. Prigodnim igrokazom i pjesmom „Spustila se večer tiha“ predstavili su se učenici četvrtog razreda, učenici petog razreda nastupali su na njemačkom jeziku a Dramska skupina budrovačke škole nastupala je s igrokazom „Čistimo čizmice, buce i srca“. Veseo i zanimljiv program popratila je brojna publika u Društvenome domu u Budrovcima gdje je priredba održana.

Potom je uslijedila interaktivna lutkarska predstava "Cirkus ili nešto slično" u izvedbi glumca i lutkara g. Milorada Bunčića. Predstava je poklon Škole svim našim učenicima i mališanima, ali i djelatnicima i svim drugim posjetiteljima. U izvedbi predstave sudjelovalo je više desetaka djece koja su oduševljeno pratila i "glumila". Gledatelji su također bili uključeni u ovu interaktivnu predstavu koja je izmamila brojne osmijehe i zasluženi pljesak.

Na koncu su nas posjetili Sveti Nikola i njegov vjerni pratitelj Krampus, te su darivali mališane.

Tekst i fotografije: Željko Vurm, Igor Barišić, prof.