« Svibanj 2024 »

Ukupno: 341907

Marošiju zlato, Ećimoviću srebro u Samoboru
Autor: Ivan Jukić, 28. 1. 2013.

Donosimo Vam članak o velikom uspjehu našeg učenika Filipa Maroši.

Filipu čestitamo i želimo mu još puno sportskih i životnih uspjeha.

Obzirom da je na početku karijere, biti će ih sigurno!! Prenosimo cijeli tekst s portala SBPLUS.

Na karate Grand prixu Croatia u Samoboru Filip Maroši osvojio zlatnu a Mihael Ećimović srebrnu medalju

SLAVONSKI BROD – Proteklog vikenda u Samoboru je održan do sada najmasovniji karate Grand prix Croatia.

U dva dana nastupilo je 1428 sportaša iz 19 zemalja:  Mađarske, Slovačke, Bugarske, Srbije, Italije, BiH, Makedonije, Slovenije, Izraela, Njemačke, Belgije, Danske, Češke, Škotske, Austrije, Ukrajine, Albanije, Grčke i Hrvatske.

Karate klub „Slavonski Brod"  prvi dan su predstavljali borci Borna Mađarević, Karlo Martić  i Manuela Grgić a drugi dan kataši Luka Lović, Gabrijel Mirković, Filip i Petar Maroši, Matea i Mihael Ećimović.

Brodski kataši pokazali su svoju vrijednost i na ovom vrlo jakom natjecanju gdje su uz klupske ekipe  nastupale i reprezentativne vrste.

Osvajači medalja za KK Slavonski Brod:

Filip Maroši, kategorija učenik, kate – 1. mjesto

Mihael Ećimović, kategorija učenik, kate – 2. mjesto

Mateja Ećimović, mlađa učenica, kate – 3. mjesto

Gabrijel  Mirković, mlađi kadet, kate – 3. mjesto

U finalu kategorije učenici kate  ispred reprezentativaca Slovenije i Ukrajine našli su se Brođani  Filip Maroši i Mihael Ećimović. U finalnom nastupu uspješniji je bio Filip Maroši.

Dobrim nastupom mogu se pohvaliti  i Gabrijel  Mirković i Matea Ećimović. Gabrijel  je krivim odabirom kate propustio izboriti finale a za treće mjesto pobijedio je klupskog kolegu Maroši Filipa koji je nastupio u dvije uzrasne kategorije.

Ukupan nastup Filipa u

Samoboru bio je izvrstan.

Matea je potvrdila da nakon

prvog mjesta na državnom

može osvojiti odličje i na

ovako jakom međunarodnom

natjecanju.

Dobar nastup imali su kataši  Luka Lović i Petar Maroši  te borci (prvi dan) no ovaj puta su ostali bez odličja, izvjestio nas je Sportski direktor KK Slavonski Brod Zdenko Horvat.

Preuzeto s portala www.sbplus.hr

Vijest o ovom uspjehu objavio je i list Glas Slavonije: