« Rujan 2024 »

Likovno stvaralaštvo u našoj školi
Autor: Igor Barišić, 3. 4. 2023.

U organizaciji Osnovne škole Budrovci 1. travnja 2023. godine u Budrovcima je održana

9. BUDROVAČKA LIKOVNA KOLONIJA (BuLiK)

Nakon nekoliko godina održavanja likovne manifestacije BuLiK isključivo kao online događaja, zbog poznatih pandemijskih okolnosti, ove godine likovna kolonija BuLiK je ponovno održana uživo, u prostorijama OŠ Budrovci. Primjetno je bilo već tijekom organizacije samog događaja da su sudionici, uzvanici i domaćini jedva dočekali da se stvore uvjeti za održavanje likovne kolonije uživo, a nasmiješena lica svih prisutnih tijekom održavanja manifestacije to su i potvrdila.

U radu Kolonije sudjelovalo je oko 40 likovnih umjetnika, članova Udruge slikara "Suncokret" iz Đakova, Likovne grupe „Kontrast“ iz Josipovca Punitovačkog, Likovne radionice Brod iz Slavonskog Broda, Književno likovnog društva "Berislavić" iz Slavonskog Broda, Likovne sekcije “Duga” Udruge stvaratelja u kulturi iz Nove Gradiške te studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, među kojima je i bivši učenik naše škole Mislav Tadić.

Također, na Koloniji je bilo i oko 80 djece, većinom naših učenika, koji su sudjelovali u desetak različitih radionica koje su organizirali djelatnici naše škole. Nadamo se da su svi sudionici svojim domovima ponijeli samo lijepe uspomene, a prema prenesenim brojnim dojmovima i uvjereni smo u to. Zahvaljujemo im na svemu i nadamo se da ćemo se vidjeti i sljedeće godine.

Ovom značajnom događaju prisustvovali su i brojni uzvanici koji su također izrazili veliko zadovoljstvo viđenim. Istaknut ćemo među njima pročelnicu Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije gospođu Mirandu Glavaš-Kul, ravnatelja Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja gospodina Vinka Filipovića, predstavnike najveće hrvatske izdavačke kuće Školska knjiga, koja je ujedno bila i sponzor Budrovačke likovne kolonije, zatim ravnatelje osnovnih i srednjih škola Đakovštine, te predsjednika Mjesnog odbora Budrovci.

Za sve sudionike djelatnici škole pripremili su prigodni doručak i zajednički ručak. Također, svi sudionici i voditelji radionica dobit će zahvalnice za sudjelovanje u ovoj manifestaciji. Likovni radovi umjetnika s Kolonije bit će predstavljeni na izložbi koja će biti upriličena 16. travnja 2023., u okviru folklorne manifestacije "U Budrovci, na Nedilju bilu" koju organizira KUD „Šokadija“ iz Budrovaca. Tada će biti predstavljeni i rezultati online likovnog natječaja s temom "Svjetlo je jače od tame" koji je također organiziran u sklopu BuLiK-a, i u okviru kojega je pristiglo oko 200 likovnih radova iz škola i vrtića iz Hrvatske, Hercegovine i Vojvodine.

Održavanje ove likovne kolonije ne bi bilo izvedivo bez potpore donatora - Grad Đakovo, Osječko-baranjska županija i Školska knjiga - kojima se zahvaljujemo u nadi da će se izvrsna suradnja nastaviti i idućih godina. Također, Kolonije ne bi bilo bez marljivog i predanog rada svih djelatnika škole kojima se ovim putem zahvaljujemo.

Ispunjeni radošću i lijepim dojmovima, nadamo se da ćemo sljedeće godine, kada nam slijedi jubilarna 10. Budrovačka likovna kolonija, uspjeti nadmašiti ovogodišnju koja je "letvicu" postavila vrlo visoko.

Službene fotografije s manifestacije u izvornoj kvaliteti možete pogledati (i preuzeti) na sljedećoj poveznici:

bit.ly/bulik23

Tekst i fotografije: