« Svibanj 2024 »

Radionica za aviomodelare u klasi F1-N (15.01.2011.)
Autor: Ivan Jukić, 15. 1. 2011.

Četvero učenika petog razreda naše škole provelo je subotnje dopodne, umjesto uz televizor, u ugodnom radnom druženju s vršnjacima. Govorimo o radionici aviomodelarstva! Prvoj takvoj  u  Đakovštini, barem koliko nas sjećanje služi.

Društvo pedagoga tehničke kulture Slavonija organiziralo je za petnajstak učenika radionicu aviomodelarstva te osiguralo materijal za učenike, zakusku i podmirilo troškove  predavača. Na radionici su sudjelovali, osim naših učenika, i učenici iz OŠ Josipovac Punitovački, OŠ Ivan Goran Kovačić i OŠ Vladimir nazor. Prostor za odvijanje radionice ustupila nam je OŠ Ivan Goran Kovačić.

Iako je u grupi bilo više učenika nego što bi bilo idealno za ovakvu aktivnost, svi sudionici su napravili model aviona kojeg su imali prilike odmah i isprobati u Gradskoj športskoj dvorani. I naravno veseliti se svom radu i uspjehu gledajući mali aviončić težine jedva deset grama kako leti.

Prilika za novo druženje i natjecanje sa vršnjacima pruža im se već u slijedeću subotu u Čemincu gdje će sudjelovati na međunarodnom natjecanju u klasi F1-N za osnovnoškolce.

Djevojčice spretnije od dječaka!  Da istina je! Obzirom da se radi o vrsti maketarstva gdje je potrebna izrazita pedantnost i mikromotorika ruku nije rijetkost da su djevojčice bolje od dječaka.

Dogodilo se to i na ovoj radionice kada su Klaudija i Ines "sašile" svoje kolege iz škole. Klaudija je dobila i posebne pohvale od voditelja radionice Antuna Šikića za sveukupni rad i kvalitetno izrađen model aviona.

FOTO-GALERIJA