Obilježen Svjetski dan plesa

28. travnja 2024.

Svjetski dan plesa slavi se svake godine 29. travnja. Tom prigodom, a na inicijativu učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Marije Penava, brojni učenici su u petak, 26. travnja rekreacijsku pauzu proveli u našoj sportskoj dvorani.

Plesalo se uz ritmove poznate glazbene skupine Abba, ali i u ritmu Rim Tim Tagi Dim. Učeći koreografije jedni od drugih, ali još važnije, zabavljajući se uz fizičku aktivnost, naši su učenici i djelatnici napunili baterije za ostatak nastavnog dana.

Tekst i fotografije: Igor Barišić

Futsal – natjecanje (5. i 6. razredi)

18. ožujka 2024.

Dana 18. ožujka 2024. godine održano je međuopćinsko natjecanje u futsalu za 5. i 6. razrede na kojem su nastupili i naši učenici.

U grupi sa Satnicom, Strizivojnom i Josipovcem zauzeli su prvo mjesto i izborili polufinale! U polufinalu su izgubili od Sjevera koji je na kraju izborio prolaz na županijsko natjecanje. Čestitke našim učenicima!

Rezultati:
Budrovci – Satnica 6 : 1
Budrovci – Strizivojna 2 : 2 (6 : 5p)
Budrovci – Sjever 2 : 14 (polufinale)

Ekipa: Petar Sito (6.), Antonio Vladić (6.), Luka Kedačić (6.), Patrik Kretonić (5.), Mario Slobođanac (5.), Marko Andrić (5.), Antonio Erdeljić (5.), Borna Galović (4.) i Josip Gomboš (4.).

Tekst i fotografija:
Branimir Popović

Međuopćinsko natjecanje u atletici

18. listopada 2023.

Dana 18. listopada 2023. godine održano je međuopćinsko natjecanje u atletici za 7. i 8. razrede na kojem su nastupili i naši učenici.

Zauzeli su 7. mjesto u od ukupno 7 ekipa. Pobjednici natjecanja u muškoj konkurenciji su učenici OŠ J. A. Ćolnića, dok su u ženskoj pobjedu odnijele učenice OŠ V. Nazora. Od naših rezultata, izdvojio bih pobjedu Ivana Jone u bacanju vorteksa! Čestitke svim natjecateljima! Organizator natjecanja bila je OŠ Budrovci, a sportske terene nam je ustupila SSŠ A. Horvata iz Đakova.

Ekipa: Ivano Jona (8.), Emanuel Gagula (8.), Leon Kovačević (8.), Jakov Gjalić (8.), Bruno Kretonić (8.), Filip Hrkač (8.) i Petar Sito (6.).

Tekst i fotografije: Branimir Popović

Kros natjecanje

3. listopada 2023.

Mjesto: Semeljci
Natjecanje: kros

U Semeljcima je održano kros natjecanje u kategoriji osnovnih škola na kojem su nastupili i naši učenici. U kategoriji dječaka (5. i 6. razredi) naši učenici osvojili su 6. mjesto. U kategoriji djevojčica (5. i 6. razredi) osvojili su 4. mjesto dok su u kategoriji dječaka (7. i 8. razredi) osvojili 3. mjesto! Čestitke našim učenicima na trudu i zalaganju!

Dječaci (5. i 6. razred): Petar Sito (6.), Mario Slobođanac (5.) i Patrik Kretonić (5.).

Djevojčice (5. i 6. razred): Klara Sito (6.), Luna Galović (6.) i Leonarda Vujčić (6.).

Dječaci (7. i 8. razred): Ivano Jona (8.), Leon Kovačević (8.) i Emanuel Gagula (8.).

Tekst i fotografije: Branimir Popović