3. razred – učiteljica Kristina Milić

U svijetu likovnih umjetnika 6

17. lipnja 2024.

Mali umjetnici uključili su se tijekom ove školske godine u eTwinning projekt U svijetu likovnih umjetnika.

Cilj projekta je upoznati život, rad i djela najvećih likovnih umjetnika, razvoj umjetničkih i kreativnih sposobnosti, naučiti karakteristike likovnog jezika i posebnosti umjetničkih rukopisa kao poticaj za stvaralačke aktivnosti. Učenici su uživali i zabavljali se stvarajući poput velikih svjetskih umjetnika. Na kraju projekta svoje su radove i izložili na Danu otvorenih vrata naše Škole.

Svjetski dan štednje

31. listopada 2023.

Dana 31. listopada obilježava se Svjetski dan štednje. Učenici 2. razreda obilježili su u razredu nizom aktivnosti.

Dan štednje povezali su s 9. školskim sajmom jesenskih plodova aktivnostima kojima su odradili međupredmetne teme Poduzetništvo, Održivi razvoj i Građanski odgoj i obrazovanje. Uvodnom aktivnošću učenici su se prisjetili što znači pojam trampa i kako su ljudi trgovali prije novca. Crtežom su prikazali jedan predmet, a potom su trebali zamisliti da je to stvarni predmet te razmijeniti se s nekim od učenika za njegov predmet. Ubrzo su shvatili da takav način trgovanja nije bio pravedan jer bi netko za role dobio zauzvart primjerice lizalicu. Naučili su i gdje je tiskan prvi hrvatski novac, upoznali pojmove trampa, novac, banka, bankar, bankomat i kreditna kartica. Ponovili razliku između potreba i želja i prisjetili se važnosti štednje. Na satu Hrvatskog jezika učili su o mjernim jedinicama za novac. Prisjetili su se kovanica i novčanica eura koje se sada upotrebljavaju u našoj zemlji. Učenici su promislili za što bi željeli štedjeti te svoje realne želje prikazali crtežima.

Svjetski dan štednje u 2. razredu

Međunarodni dan životinja

5. listopada 2023.

Međunarodni dan životinja obilježava se svake godine 4. listopada. Učenici 2. razreda integrirali su ga u nastavni sadržaj i na taj način i obilježili Međunarodni dan životinja u svom razredu.

Na satu Hrvatskog jezika učenici su interpretirali tekst Ana i pas, razgovarali o udomljavanju životinja, brizi o životinjama i kućnim ljubimcima. Prisjetili su se što su to tangrami te pomoću tangrama složili svoje životinje.

Nacionalne oznake kvalitete za provedene projekte u 2022./2023. školskoj godini

2. listopada 2023.

Tijekom školske godine 2022./2023. učenici 1. razreda s učiteljicom Kristinom Milić uključili su se u nekoliko eTwinning projekata: Uz čitanje riječi rastu, U svijetu likovnih umjetnika, Pokusi su nova fora, Memento prijateljstva, Dan jabuka, Stoti dan škole i Slova su nova fora.

Projekte Uz čitanje riječi rastu, Dan jabuka i Stoti dan škole prijavili su za Nacionalnu oznaku kvalitete te postali ponosni dobitnici eTwinningove Nacionalne oznake kvalitete za provedbu navedenih projekata. Cilj projekta Uz čitanje riječi rastu je bio razvijanje ljubavi prema pisanoj riječi, svijetu mašte i čitanju. Cilj projekta Dan jabuka bio je utjecaj na zdravu prehranu učenika, poticanje važnosti konzumiranja voćke koja nam je blizu, a oblikuje brojnim blagodatima za naše zdravlje. Projektom 100. dan škole, učenici su obilježiti 100. dan proveden u školi.

National quality label 1

National quality label 2

National quality label 3

Književni poligon

18. rujna 2023.

Učenici 2. razreda naše škole uključili u se u projekt Književni poligon. Projekt potiče kreativni pristup obrade lektire.

Prva lektira u 2.razredu bila je Ježeva kućica. Učenici su je obradili zanimljivim aktivnostima. Zajedno su s učiteljicom pročitali priču, razgovarali o njoj, naučili što je basna, pogledali auto priču i animirani lutkarski film.

Obrađene lektire u našem razredu, možete pogledati na razrednoj stranici.

eTwinning projekti u 2. razredu

11. rujna 2023.

Ove školske godine učenici 1. razreda s učiteljicom Kristinom Milić uključili su se u nekoliko eTwinning projekata: Uz čitanje riječi rastu, U svijetu likovnih umjetnika, Memento prijateljstva, Dan jabuka, dani zdrave hrane i Stoti dan škole.

eTwinning projekti provode se tijekom školske godine 2023./2024. Kroz projekt Uz čitanje riječi rastu cilj je razvijanje ljubavi prema pisanoj riječi, svijetu mašte i čitanju. U svijetu likovnih umjetnika je projekt koji će potaknuti učenike na razvijanje kreativnih i umjetničkih sposobnosti. Projektom Memento prijateljstva učenici će jačati kompetencije na materinskom jeziku , upoznati i širiti znanja o građanskim pravima i dužnostima te razvijati vlastitu kulturološku dimenziju. Cilj projekta Dan jabuka, dan zdrave hrane je utjecati na zdravu prehranu učenika, važnost konzumiranja voćke koja nam je blizu, a oblikuje brojnim blagodatima za naše zdravlje. Kroz projekt 100. dan škole, učenici će obilježiti 100. dan proveden u školi.

Aktivnosti u sklopu navedenih eTwinning projekata možete pratiti na razrednoj stranici.

Adresa škole

Gupčev trg 8

Budrovci, 31400

Lokacija na mapi

ured@os-budrovci.skole.hr

Zapratite nas

Izradu ove mrežne stranice sufinancirala je Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.