Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira koji je Opća skupština UN-a utemeljila 1981. s ciljem obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama.
Međunarodni dan mira omogućuje svim pojedincima, organizacijama i nacijama da svojim djelima zajednički šire poruku mira. Dan mira postoji kako bi se kontinuirano podsjećalo na potrebu jačanja mirovnih poruka i ideja među svim ljudima i narodima.
Učenici predmetne nastave odradili su nekoliko aktivnosti obilježavajući ovaj važan dan. Na satima Likovne kulture zajednički su izradili plakat, a svatko je pojedinačno slikao i poster mira kojim će se natjecati na međunarodnom natječaju Poster mira koji organizira najveća svjetska humanitarna organizacija Lions Clubs International. (Tema je natječaja Poster mira za 2024./2025. godinu “Mir bez granica“)
Na satima obogaćena i potpomognuta učenja (A2 – jezično-čitalačka pismenost) pisali su poruke mira glagoljicom, tople, meke, pristojne, slatke i nezaboravne riječi, izrezivali golubice mira od papira i drugih materijala te uredili prigodne panoe. Učenici šestoga razreda dodatno su se potrudili provodeći bumerang dobrote i ljubaznosti. Svi učenici naše škole odjenuli su bijele majice jer je bijela boja simbol mira.

Tekst: Vesna Karalić Kladarić
Fotografije: Vesna Karalić Kladarić, Igor Barišić