Natječaji za učenike
Natječaj za učenike osnovnih škola „Moja prva knjiga“
Autor: Dominik Tomislav VLADIĆ, 17. 2. 2016.

Donosimo tekst novog natječaja za učenike "Moja prva knjiga"

"Poštovani,
ovim putem Vas obavještavamo da dvanaestu godinu zaredom otvaramo natječaj “Moja prva knjiga”. “Moja prva knjiga” je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Molimo Vas da o natječaju obavijestite učitelje hrvatskoga jezika i likovne kulture, kao i učenike svoje škole."

Pravila natječaja nalaze se na našoj web stranici www.mojaprvaknjiga.com. Molimo Vas da ih slijedite, a za bilo kakve upite javite se na priloženi broj telefona ili putem email-a.

Molimo Vas da prije slanja slikovnica na natječaj provjerite jesu li u biografiji na poleđini slikovnice navedeni svi potrebni podaci (upute potražite na web stranici). Obratite pažnju na to da u sklopu biografije na poleđini slikovnice (a ne na nekom popratnom papiru ili pismu) također treba pisati ime i prezime mentora, kako bismo za nju/njega mogli tiskati priznanje. Važno je napomenuti da svaki autor slikovnice za sudjelovanje i trud dobiva pohvalnicu, a mentor priznanje. Kako bi se djecu ohrabrilo i potaknulo na stvaranje, molimo Vas da na natječaj šaljete sve dječje radove koji zadovoljavaju pravila vezana uz format slikovnice (pa i one koji možda po Vašem sudu ne ispunjavaju neke estetske i literarne kriterije). Bilo bi poželjno uputiti dijete da slikovnicu radi tehnikom koja mu najviše odgovara, kao i poticati originalnost i svakako se nastojte pridržavati pravila da autor slikovnice (likovno i literarno) može biti SAMO JEDAN, u protivnom slikovnice neće uči u konkurenciju za nagrade.

Izvor: http://www.mojaprvaknjiga.com/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=82
Priloženi dokumenti:
letak_2015_2016.pdf (3.18 MB)