Obavijest o nastavku nastave za učenike od 1. do 4. razreda od 25. svibnja 2020. godine

Poštovani roditelji,
sukladno novim Uputama HZJZ i Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, od 25. svibnja 2020. godine omogućuje se uključivanje sve djece od 1. do 4. razreda u škole. Dakle, od ponedjeljka 25. svibnja svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu.

Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.

Važno je da se roditelji pridržavaju sljedećih uputa:
da ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19
• da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

U školi se provode sve mjere zaštite učenika i zaposlenika koje su propisane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. U privitku obavijesti su i detaljne upute HZJZ-a.

Ravnatelj:
Ivan Jukić, prof.

Priloženi dokumenti:
Dopis_roditelji_+Upute_HZJZ.pdf (363.42 KB)

objavio: Ivan Jukić   datum: 21. 5. 2020.

« Srpanj 2020 »