Danas mali, sutra veliki majstor 2018.
Autor: Maja Škalić, 8. 5. 2018.

Petak, 4.svibnja 2018. Sat pokazuje 7:15, a pred našom školom timovi spremni za novu avanturu. Doduše ima među njima i „iskusnih boraca“ no, kada je riječ o natjecanju adrenalin je očito prisutan. Provjerava se oprema: „dekupirke“, „elektropilice“, lukovi, rezervne čak tri vrste pilica, pribor i alat za obradu drva… . Pogodili ste, u pitanju je MAJSTOR (kako mi to volimo među sobom reći) ili punim nazivom „DANAS MALI, SUTRA VELIKI MAJSTOR“

I to već tradicionalno 8. puta. Društvo pedagoga tehničke kulture „Slavonije“ (kojem je na čelu naš ravnatelj Ivan Jukić) ne odustaje od ove manifestacije unatoč problemima svake vrste, već uz pomoć ostalih članova društva, također učitelja tehničke kulture, nastavlja promociju tehničkih vještina i potiče učenike osnovnih škola diljem Slavonije na upoznavanje i stjecanje ovih za život svakog pojedinca a i društva u cjelini važnih vještina. I ove godine je domaćin manifestaciji bila osnovna škola „Antuna Ćolnića“ u Đakovu. Kako su se pokazali kao dobri domaćini ne mijenjamo ih nikako. Natjecanje se odvijalo u športskoj dvorani. Obzirom da smo došli malo ranije, prionuli smo pripremnim poslovima i do devet sati sve je bilo spremno za početak. U dvorani žamor uzbuđenih natjecatelja. Neki se rukuju i pozdravljaju jer se poznaju sa ranijih natjecanja, neki kojima je to prvi puta su ustrašeni brojem učenika koji sudjeluju na manifestaciji, treći opet još jednom provjeravaju svoje kofere s alatom i … počinje! Idu pozdravi i „govorancije" pa malo zabavnog programa koji su pripremili učenici škole domaćina. I napokon krećemo, naljepnice na šperploču,  kratki dogovor oko „strategije“ tko, što i kako i „ pilaj, reži brusi“. Sve do pauze kad smo malo „prizalogajili“ a onda nastavili s poslom. Sad se već vidjelo tko je tu „stari“ natjecatelj a kome je to prvi puta. Iskusni natjecatelji su već dobrano odmakli, prilaze pokaznom modelu i razgledavaju ga, svaki detalj posebno. Vračaju se i provjeravaju svoje uratke, popravljaju, opet kontroliraju, … i kraj. „Pa zar već“ viču jedni, „konačno“ viču drugi, koji su davno završili. Svi zajedno idemo na ručak u školsku kuhinju dok „stroga“ ocjenjivačka komisija procjenjuje radove. Vračamo se u dvoranu i slijedi proglašenje. Napetost se u zraku osjeti, tko će slaviti, tko će tugovati za propuštenom prilikom. I opet kažu neki „za dlaku“ nam izmače nagrada. A baš smo se potrudili. Ali ima izgleda i boljih od nas. I kako reče predsjednik DPTK „Slavonija Ivan Jukić :

1. mjesto OŠ Zmajevac, Zmajevac

2. mjesto OŠ Kralja Tomislava, Našice

3. mjesto OŠ Piškorevci, Piškorevci

a svi ostali četvrti.

Vratismo se i već se pripremamo za slijedećeg 9. MAJSTORA.

Našu školu su predstavljali:

Tim 1 : Petar Rebić i Mateo Kovačević,

Tim 2 : Ivona Jurić i Nela Andrić,