Posjet Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata, Đakovo
Autor: Ivana Vidović, 3. 5. 2018.

U srijedu, 2. svibnja 2018. godine veći dio učenika 8. razreda i svi učenici 7. razreda posjetili su Srednju strukovnu školu Antuna Horvata u Đakovu koja je organizirala Dane otvorenih vrata.

Naše učenike su dočekali učenici-polaznici Srednje strukovne škole koji su pripremili kvalitetan i zanimljiv obilazak škole. Tako su učenici imali priliku vidjeti bogati i šaroliki plastenik Škole i praktikum te su se upoznali sa svim zanimanjima u školi kroz razne prezentacije, radionice i praktične demonstracije.

Kako bi se učenike bolje upoznalo sa zanimanjima poput mesara, kuhara i pekara omogućena im je degustacija proizvoda koje su polaznici ovih smjerova pripremili sa svojim nastavnicima. Osiguran je i obilazak mjesta rada budućih automehaničara, strojobravara i stolara, tj. radionica u kojima se provodi praktični dio nastave ovih zanimanja. Učenike se upoznalo s radom fotografa, soboslikara, zidara, a isto tako s četverogodišnjim zanimanjima koje škola nudi, poput strojarskog računalnog tehničara, tehničara za mehatroniku, agrotehničara i agroturističkog tehničara.

Učenicima su nastavnici Srednje strukovne škole istaknuli veliku potražnju za strukovnim zanimanjima koja su trenutno deficitarna. Osim što su deficitarna, ova zanimanja su često stipendirana tijekom godina školovanja od strane Županije ili poslodavaca kod kojih bi učenici radili praksu te nakon završene srednje škole imali sigurno zaposlenje. Nastavnici Srednje strukovne škole su se potrudili našim učenicima što bolje prikazati sve programe koje škola nudi te vjerujemo da su mnoge od njih zainteresirali i potaknuli na razmišljanje i odluku o upisu u srednju školu.

Tekst i fotografije: Nikolina Pavić, Ivana Vidović