Interaktivni igrokaz
Autor: Željko Vurm, 26. 4. 2018.

U našoj školi 25. travnja 2018. gostovala je dramska umjetnica i pripovjedačica Margareta Peršić iz Zagreba koja je izvela interaktivni igrokaz s učenicima razredne nastave i nastavnicima pod nazivom

DVA BRATA I NJIHOVE SREĆE

Živopisnim pripovijedanjem i animiranjem učenika i nastavnika umjetnica Margareta Peršić dočarala je ljepotu pripovijedanja i istaknula vrijednost priče, odnosno bajke, ne samo za djecu nego i za odrasle. Stoga je, osim učenika Luke Miličića, Matea Pavičića, Gabrijela Tunukovića, Tea Birkića i Marka Hurbana u igrokaz uključila i nastavnika Engleskog jezika Igora Barišića, nastavnicu Njemačkog jezika Nikolinu Pavić, učiteljicu Kristinu Milić, pedagoginju i knjižničarku Maju Škalić te ravnatelja Ivana Jukića. Iako se ne bave glumom, učenici i nastavnici, dobro su se snašli i na veselje učeničke publike lijepo izveli povjerene im uloge. Na mjestima, gdje je bilo potrebno, interaktivno je sudjelovala i sva publika pa se školskim holom orio smijeh i oponašanje zvukova iz prirode. Učenicima matične škole pridružili su se i učenici Područne škole Đurđanci od kojih su neki također sudjelovali u realizaciji igrokaza i pokazali se dobrim glumcima.

Margareta Peršić rođena je 1976. godine u Zagrebu. Završila je Pedagošku akademiju i završava studij Waldorfske pedagogije u Zagrebu. Aktivno se bavi umjetničkim izražavanjem bojama, izrađuje lutke i igračke, bavi se uređenjem prostora, žongliranjem te pripovijedanjem priča. Sudjelovala je na mnogim pedagoškim projektima u Hrvatskoj i u inozemstvu te vodila brojne lutkarske, dramske i likovne radionice. Imala je trinaest samostalnih, odnosno četrdesetak grupnih izložbi. Aktivna je članica Udruge likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti Hrvatske (ULUPUH) i sudionica mnogih pedagoških projekata u Hrvatskoj i u inozemstvu. Članica je Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika (HZSU) i Hrvatskog centra za dramski odgoj (HCDO).

Tekst i foto: Željko Vurm