Održana manifestacija "Vukovaru divni"

25. siječnja 2018. g. u organizaciji naše škole po drugi puta održana je

MANIFESTACIJA "VUKOVARU DIVNI"

Na njoj je sudjelovalo oko 360 učenika i nastavnika iz 12 škola - OŠ Budrovci; OŠ Ivana Gorana Kovačića, Đakovo; Glazbena škola pri OŠ Ivana Gorana Kovačića, Đakovo; Glazbena škola pri OŠ Ivana Gorana Kovačića, Đakovo, područni odjel Strizivojna; OŠ Vladimira Nazora, Đakovo; OŠ Josipa Antuna Ćolnića, Đakovo; OŠ Nikole Andrića, Vukovar; OŠ Antuna Bauera, Vukovar; Gimnazija Vukovar, Vukovar; OŠ Satnica Đakovačka, Satnica Đakovačka; OŠ Matije Gupca, Piškorevci i OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića, Levanjska Varoš.

Središnji dio programa činili su koncert domoljubnih pjesama u izvedbi mješovitih školskih pjevačkih zborova, dramsko-scenski nastupi i predstavljanje učeničkih literarnih radova te prodajna izložba učeničkih likovnih i tehničkih radova.

Ciljevi manifestacije bili su međusobna suradnja i druženje učenika i djelatnika škola sudionika, upoznavanje nacionalne povijesti kroz izvannastavne aktivnosti, razvoj osjećaja domoljublja, upoznavanje nacionalne povijesti, i kao primarno, prikupljanje materijalnih sredstava za obnovu školske knjižnice u OŠ Nikole Andrića iz Vukovara.

Programu su prisustvovali brojni posjetitelji među kojima i predstavnici Grada Đakova i Grada Vukovara te ravnatelji škola sudionika.

Manifestacija je okončana ugodnim druženjem predstavnika i učenika škola sudionika uz večeru i tamburaše u prostoru naše škole.

Svim sudionicima iskreno se zahvaljujemo na sudjelovanju i velikom trudu kojeg su uložili u pripremi programa. Posebnu zahvalu upućujemo posjetiteljima koji su prepoznali značenje manifestacije, pokroviteljima koji su istu podržali materijalnim sredstvima, kao i učenicima i djelatnicima OŠ Nikole Andrića iz Vukovara kojima će donacija prikupljenih materijalnih sredstava biti uručena prilikom posjeta delegacije naše škole u nadolazećem razdoblju.

Poveznica na galeriju fotografija

Tekst: Mato Katalenić

Fotografije: Igor Barišić

objavio: Igor Barišić   datum: 27. 1. 2018.

« Prosinac 2019 »