4. školski sajam jesenskih plodova
Autor: Maja Škalić, 17. 10. 2018.

U utorak, 16.10. 2018. u društvenom domu u Budrovcima u organizaciji naše škole održan je 4. školski sajam jesenskih plodova.

Učenici i učitelji  za ovaj su se sajam pripremali tjednima. Od samog početka ove školske godine krenuli su s aktivnostima vezanim za projekt. Učivši o poduzetništvu i razvijajući poduzetnički duh u projektu su sudjelovali učenici svih razreda naše škole pa i djeca polaznici predškole, naši buduću učenici. Osmislili su proizvode, proizveli ih, izračunali cijenu, osmislili prodajne strategije, izradili promotivne materijale..

Svaki naš razred i kreativna skupina djeluje kao samostalna firma. I ovogodišnji sajam organizirali smo kako bismo posjetiteljima pokazali naučeno i ponudili naše proizvode. Prisutni su imali priliku posjetiti sve naše firme, obratiti pozornost na njihove prodajne štandove, proizvode, amblažu, logotipe, akreditacije, deklaracije, letke, plakate, cjenike, komunikaciju s kupcima, poduzetničke vještine i snimljene reklamne jinglove.

Osim učenika i učitelja Osnovne škole Budrovci na sajmu sudjeluju i učenici te nastavnici srednje ekonomske škole Braća Radić iz Đakova. Srednjoškolci su naša škola mentor, njihovi učenici svojim stručnim savjetima pomažu našim firmama, a nastavnici iz ekonomske škole su prosudbeno povjerenstvo koje obilazi sve naše štandove te ocjenjuje njihovu kvalitetu u različitim segmentima.

Ponuda na ovogodišnjem sajmu bila je raznolika, od kompota i kolača pa sve do raznih drvenih ukrasa i uporabnih predmeta.

Sajam je bio odlično posjećen i proizvodi su se vrlo brzo rasprodali,  što našim učenicima posebno znači i  daje im još više volje za rad, napredak i djelovanje za boljitak našeg društva u budućnosti.

Fotografije sa sajma možete pogledati na linku:

Galerija fotorafija